Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Huta Stara B: Tropem Wilczym

01 marca, 2024
Huta Stara B: Tropem Wilczym

- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

zolnierze wykleci

Po raz pierwszy społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Hucie Starej B oraz Przedszkola wzięła udział w XII Edycji Biegu Pamięci żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym.
Ulicami Osiedla przebiegło ponad 130 osób. W ten sposób dzieci, młodzież, pracownicy placówek oświatowych, a także Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma -  uczcili pamięć tych, którzy w walce o Ojczyznę oddali swoje życie.
W Polsce odbyła się już XII Edycja tego Biegu. W Hucie starej B – społeczność szkolna przystąpiła do tej patriotycznej akcji po raz pierwszy.
Przed rozpoczęciem Biegu odbył się w Szkole Apel Poległych. Przemówienie wygłosił Wójt – Krzysztof Ujma.
Z aprobatą Bieg został przyjęty przez mieszkańców Osiedla i Huty Starej B. Każdy z uczestników piątkowej imprezy otrzymał medal, dyplom i regenerujące batoniki.
Dyrektor Szkoły Urszula Krysińska przyznała, że przystąpienie do Ogólnopolskiego Biegu był jej pomysłem, który w następnych latach zostanie kontynuowany.
Aneta Nawrot; fot. Renata Kowalczyk-Hamara
 
 
Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
- obchodzony 1 marca. Polskie Święto państwowe, które upamiętnia żołnierzy antykomunistycznych, walczących w podziemiu. Tych, którzy podjęli nierówna walkę z komunistami.
 

zam. an

 
zolnierze wykleci
zolnierze wykleci
zolnierze wykleci
zolnierze wykleci
zolnierze wykleci
zolnierze wykleci
zolnierze wykleci
zolnierze wykleci
zolnierze wykleci
zolnierze wykleci
zolnierze wykleci
zolnierze wykleciGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).