Niedziela, 8 września 2024r. | Imieniny: Marii, Adrianny, Serafiny
Pokaż menu

INFORMACJA CEEB – CENTRALNA

14 sierpnia, 2024
INFORMACJA CEEB – CENTRALNA

EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW.

eco

Obowiązek składania deklaracji od 1 lipca 2021r. do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Deklarację składa :

  • właściciel domu jednorodzinnego,
  • właściciel domu wielorodzinnego lub jego części, np. tak zwanego bliźniaka, szeregowca,
  • zarządca budynku/przedstawiciel wspólnoty budynku wielorodzinnego np. bloku lub kamienicy  w przypadku jednego, wspólnego źródła ciepła,
  • właściciel lokalu/mieszkania w budynku wielorodzinnym, w którym nie ma wspólnego źródła ciepła lub w przypadku posiadania dodatkowego źródła ciepła  np. kominek.

W deklaracji wyszczególnione są źródła ciepła, które należy zgłosić, są to: - kocioł na paliwo stałe z ręcznym podawaniem paliwa/zasypowy, kocioł na paliwo stałe z automatycznym podawaniem paliwa/z podajnikiem, kominek/koza/ogrzewacz powietrza na paliwo stałe, piec kaflowy na paliwo stałe, trzon kuchenny/piecokuchnia/kuchnia węglowa, kocioł gazowy/bojler gazowy/podgrzewacz gazowy przepływowy, kominek gazowy, kocioł olejowy, pompa ciepła, ogrzewanie elektryczne/bojler elektryczny, kolektory słoneczne do ciepłej wody użytkowej lub z funkcją wspomagania ogrzewania. Urządzeń, których nie ma wskazanych w deklaracji nie zgłaszamy do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, są to np. panele fotowoltaiczne czy klimatyzatory.
UWAGA  Każde nowe zainstalowane źródło ciepła wymaga złożenia nowej deklaracji. W przypadku nowo powstałych obiektów w ciągu 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliwa.
Deklaracja dostępna jest w Urzędzie Gminy Poczesna pok. 11 lub na stronie internetowej www.poczesna.pl w zakładce - Dokumenty.
Informacje dotyczące Centralnej Emisyjności Budynków znajdują się również w aplikacji ECO-HARMONOGRAM dostępnej w GOOGLE PLAY.
 
 

zam. an

 



Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).