Czwartek, 21 września 2023r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

Informacja dla producentów rolnych

19 lipca, 2023
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

w sprawie zasad szacowania strat powstałych w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (susza).

W roku bieżącym szacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez suszę odbywać się będzie albo jak w roku ubiegłym za pośrednictwem aplikacji suszowej na zasadzie „zgłoś szkodę rolniczą” albo przy udziale aplikacji suszowej wraz z jednoczesnym szacowaniem przez komisje na wniosek złożony przez producenta rolnego w terminie pozwalającym na ich oszacowanie. Szacowanie strat przez komisje będzie opcjonalne.
       Mając na uwadze ww. propozycje, zwracam szczególną uwagę na to, że w dalszym ciągu podstawowym obowiązkiem rolnika jest złożenie wniosku o szacowanie szkód w aplikacji suszowej.
Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 Linki do rozporządzeń dotyczących ARiMR oraz aplikacji suszowej znajdują się poniżej:
 W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy kontaktować się z pracownikiem tutejszego Urzędu – osoby do kontaktu Dariusz Smok lub Aleksandra Warzecha pod nr telefonu          34 32 74 012

  • akty prawne:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001009
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20150000187

  • aplikacja suszowa:

https://aplikacje.gov.pl/app/susza/#/campaign

  • niekorzystne zjawiska atmosferyczne:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/niekorzystne-zjawiska-atmosferyczne2
 

zam. an

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).