Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

INFORMACJA RODZINA 500+

24 lutego, 2016
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Informujemy, że w dniu 17 lutego 2016 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw/2016/195.

Zgodnie z założeniami ustawy rodzice, których dzieci nie ukończyły 18 roku życia będą mogły otrzymywać świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł co miesiąc na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu. Natomiast rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł na osobę bądź 1200 zł (jeżeli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne) otrzymują je również na pierwsze lub też jedyne dziecko.

Aby ubiegać się o powyższe świadczenie należy złożyć wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Ustawa obowiązywać będzie od 1 kwietnia 2016 r. i od tego dnia będzie można składać wnioski. Natomiast w przypadku złożenia wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w terminie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, prawo do świadczenia wychowawczego ustala się począwszy od dnia wejścia w życie ustawy. Zgodnie z zapisami ustawy organ będzie miał 3 miesiące od momentu złożenia wniosku na ustalenie i wypłatę świadczenia.
er

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).