Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Inwestycja informatyczna

08 października, 2021
Inwestycja informatyczna

Przyszłość z większymi możliwościami.

serwer

 
Serwer czyli główny komputer w urzędzie jest umysłem informatycznym.
8 września br. zgodnie z umowa z dnia 1 lipca 2021 roku dokonano wymiany serwera w Urzędzie.  Wymieniony serwer jest około 30 razy szybszy i pojemniejszy niż były. Taki sprzęt da nam większe zabezpieczenie przed utratą danych, a jest ich co raz więc. Tym działaniem możemy wejść w przyszłość komputerowo- informatyczną z większymi możliwościami usług ochrony bazy danych.
Przedmiotowy sprzęt został zakupiony z budżetu gminy. W cenie ujęto; serwer, oprogramowanie i istotny element porównywalny do akumulatora. Mamy zapewnioną także opiekę nad jednostką serwerową i interwencje teleinformatyczne-konsultacje.
Dzięki takiej decyzji kierownika Urzędu – czyli Wójta Gminy Poczesna jesteśmy bezpieczni w dziedzinie informacji.
Nowy sprzęt umożliwia wirtualizację  zasobów administracyjnych.
Aktywna administracja serwerem eliminuje ryzyko usterek.
 
Renata Smędzik, fot. AN

zam. an

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).