Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

„Jaśmin”

16 lipca, 2021
„Jaśmin”

pojawił się we Wrzosowej.

jasmin

1 czerwca 2021 przy ul. Strażackiej 20 został otwarty sklep medyczno-zielarski „Jaśmin”. To nowatorska propozycja dla mieszkańców miejscowości, ale także całej gminy Poczesna.
 
Aneta Nawrot: Skąd pomył na takie właśnie sklep?
Irena Sikora-Mysłek, prowadząca placówkę: - Pomysł był mój. Jestem pielęgniarką. Od 27 lat pracuję w zawodzie i wiem czego - szczególnie chorzy - ludzie potrzebują. Wiedziałam też, że sklepu z takim medyczno-zielarskim asortymentem w gminie Poczesna nie ma i mieszkańcy, aby zrobić tego typu zakupy, muszą jechać np. do Częstochowy.
 
I założyła Pani sklep.
- Nie do końca. Właścicielem „Jaśminu” jest mój mąż Robert Mysłek. Ja, można powiedzieć, zainspirowałam go do podjęcia działań aby taka placówka powstała. Przed rozpoczęciem działalności dużo rozmawialiśmy, analizowaliśmy, braliśmy pod uwagę wszystkie „za i przeciw”. I tych „za” było zdecydowanie więcej. Mąż złożył stosowne dokumenty. Od samego początku współpraca z władzami i Urzędem Gminy Poczesna była wzorowa.  Dzięki temu – 1 czerwca 2021 – „Jaśmin” rozpoczął swoją działalność we Wrzosowej.
 
Mąż założył sklep, a Pani prowadzi…
- Tak. Jako pielęgniarka  jestem na bieżąco z aktualnymi informacjami na tematy medyczne. Śledzę nowości jeśli chodzi o profilaktykę. Pragnę tą moją wiedzą dzielić się z innymi. Szczególnie z tymi, którzy potrzebują specjalistycznej porady i pomocy.  Dzięki temu, że jestem pielęgniarką  mogę jednocześnie uczyć rodziny jak radzić sobie w sytuacjach, kiedy ktoś z bliskich poważnie zachoruje. Wówczas życie rodziny i bliskich zmienia się diametralnie, bo choruje nie jeden człowiek, ale cały dom. Dlatego też myślą przewodnią jaka mi przyświecała i nadal przyświeca w prowadzeniu tego sklepu jest: pomoc społeczności lokalnej, dbanie o wygodę i dostępność do szerokiego asortymentu dla mieszkańców gminy i pobliskich miejscowości.
W tej chwili, w „Jaśminie” odbywają się bezpłatne konsultuje  pacjentów ze stomią i wspieranie ich rodzin w pierwszych dniach po zabiegach operacyjnych ich bliskich. Ponadto udzielane są porady i wskazówki przygotowujące do wejścia w nową rolę: nieformalnych, domowych opiekunów osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych. Bezpłatny, profesjonalny poradnik, jaki otrzymują mieszkańcy  podczas spotkań pozwala na  nabycie  wiedzy, umiejętności do codziennych obowiązków podczas pielęgnacji chorego w domu.
Pragnę jeszcze dodać, że dla mieszkańców gminy Poczesna sklep oferuje - na miejscu - edukację na temat: żywienia pacjenta w warunkach domowych. I jest to realizowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, czyli bezpłatne.
 
Jaki macie Państwo asortyment?
- Tak w największym skrócie: mamy produkty pielęgnacyjne, kosmetyki, środki higieniczne, zioła, suplementy diety. Jak już wcześniej wspomniałam mamy podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, co umożliwia pacjentowi otrzymać refundację na wiele produktów medycznych oraz sprzęt rehabilitacyjno-ortopedyczny, który też mamy w swojej ofercie.
 
Oferta bardzo urozmaicona, ale na pewno nie wszystko macie Państwo na tzw. stanie.
- To prawda. Czasami produkty musimy zamówić, ale zapewniam, że zamówienia realizowane są w krótkim czasie i dostarczone do klienta pod wskazany adres – jeśli tak sobie życzy – albo odbierane w „Jaśminie”
Dziękuję za rozmowę.
 
Sklep medyczno-zielarski „Jasmin”
Wrzosowa,  ul. Strażackiej 20
Czynny: poniedziałek-piątek: 9.00-17.00
Sobota: od 9.00-13.00.

 zam. an

 
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasminGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).