Sobota, 21 maja 2022r. | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Pokaż menu

Jednostka OSP Wrzosowa

20 stycznia, 2022
Jednostka OSP Wrzosowa

dostała dofinansowanie na zakup samochodu ratowniczo - gaśniczego ciężkiego.

samochod dla osp wrzosowa

Lista jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych została zatwierdzona!
Wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził listę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych.
Do 456 jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich samochodów oraz 83 lekkie samochody. Ich łączna wartość to 383 mln zł, z czego 175 mln zł to środki z budżetu państwa i firm ubezpieczeniowych.
Miło nam poinformować, że Gmina Poczesna - jednostka OSP Wrzosowa dostała dofinansowanie na zakup samochodu ratowniczo - gaśniczego ciężkiego. Jednocześnie dalej staramy się o pozyskanie kolejnych dotacji na zakup samochodów dla innych naszych jednostek m.in. OSP Bargły. Jest to również doskonała okazja aby wyrazić wdzięczność za strażacką służbę wymagającą pracy na rzecz drugiego człowieka. Dziękujemy za waszą odwagę, poświęcenie, ratowanie życia i mienia, i za to, że zawsze można na was liczyć.
 
opr. Iwona Skorupa
na podstawie materiałów:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/wiceminister-maciej-wasik-zatwierdzil-zestawienie-jednostek-osp-przewidzianych-do-dofinansowania-na-zakup-samochodow-ratowniczo--gasniczych-w-2022-r?fbclid=IwAR3f5fnmOmZc4hBmo4BoxYaZNYU1ud4K4ZCqYR1EcH8QpYpkSEidBQ1qypI
 
 
 
 
 
zam. an

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).