Niedziela, 16 czerwca 2024r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

KGW z Nowej Wsi

13 października, 2023
KGW z Nowej Wsi

w Ogrodach „Kapias” w Goczałkowicach.

ogrody
W piękny słoneczny czwartek 12 października 2023 roku, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi zwiedzały piękne Ogrody Botaniczne Kapias w Goczałkowicach. Już w 1979 roku właściciel obiektu Bronisław Kapias postanowił podzielić się swoją pasją z innymi miłośnikami przyrody. Na swoim kawałku ziemi zaczął sadzić różne rośliny, i tak powstała bogata kolekcja, którą dzisiaj mogliśmy zobaczyć. Obecnie dominują kolory jesieni. Po kolei podziwialiśmy: skalniak, staw z altaną, wrzosowiska, ogród „Cisza”, Liściastą górkę, ogród „wiejski”, igloo, „Cierniste wzgórze”, ogród „Zachodzące słońce”, labirynt, aleję lipową, ogród angielski, ogród „Zima”, ogród z różą, ogród skalny, fontanny, tarasy widokowe, wąwóz „Wiosna”, ogród w barwach narodowych, patio włoskie, tajemniczy ogród i wiele pięknych zakątków. Prawie trzy godzinny spacer w pięknym otoczeniu i na dodatek w piękną pogodę przysporzył nam wiele niesamowitych wrażeń. Wszyscy uczestnicy wycieczki z Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi oraz kilka koleżanek z Poczesnej, Zawodzia i Huty wrócili zadowoleni z uśmiechami na twarzy i z nowymi pomysłami na urządzenie własnego wiosennego ogródka. Dziękujemy Panu Wójtowi za nieodpłatne udostępnienie autokaru.
Halina Synakiewicz; fot. Zbigniew Synakiewicz

zam. an

 
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrody
ogrodyGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).