Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Kolejny, nowy sprzęt

06 lutego, 2023
Kolejny, nowy sprzęt

dla Ośrodka Zdrowia w Nieradzie z siedziba w Michałowie.

defibrylator

Ostatnimi czasy w Ośrodku Zdrowia w Nieradzie został otwarty punkt pobrań materiałów do badań laboratoryjnych. Placówka została również doposażona w skaner żył (jest to sprzęt ułatwiający m.in. pobieranie krwi i iniekcje dożylne) oraz w nowe, nowoczesne urządzenie do wykonywania EKG.
Teraz doszedł jeszcze defibrylator AED iPAD CU SP0. Jest to w pełni zautomatyzowany, prosty w obsłudze sprzęt, stosowany u pacjenta, u którego wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Szybkie zastosowanie defibrylatora (w oczekiwaniu np. na karetkę) może uratować życie. Urządzenie, które zostało kupione dla placówki w Nieradzie może być stosowane zarówno u dorosłych pacjentów jak również u dzieci.
Defibrylator został kupiony ze środków pochodzących z budżetu gminy Poczesna (w ramach funduszu sołeckiego). Dyrektor GZOZ Poczesna – Aneta Sowińska jest wdzięczna Wójtowi – Krzysztofowi Ujmie oraz samorządowcom – za życzliwość, zrozumienie i przychylność, z jaką – za każdym razem - spotyka się, gdy inwestuje i doposaża placówki medyczne.
Podziękowania należą się również Radzie Sołeckiej – Nierada oraz sołtysowi – Jarosławowi Kmieciowi.
Aneta Nawrot, fot. Aneta Sowińska

zam. an

 
defibrylator
defibrylator
defibrylator
defibrylator
defibrylator
defibrylatorGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).