Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

Koło Wędkarskie Poczesna

29 listopada, 2022
Pozostałości mostu kolei wąskotorowej w Kolonii Poczesnej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Pozostałości mostu kolei wąskotorowej w Kolonii Poczesnej - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

27 listopada odbyło się roczne zebranie Koła Wędkarskiego PZW Poczesna.
Na zebraniu zostały wręczone puchary za Grand Prix 2022 oraz zaległe puchary z roku 2021, których rozdanie nie było możliwe w zeszłym roku z uwagi na pandemię COVID-19.
Podczas zebrania przedyskutowaliśmy nowe zasady wędkowania na wodach PZW oraz przekazaliśmy informację o podwyżce opłat za wędkowanie na wodach PZW. Postanowiliśmy nie zwiększać opłat na wody wewnętrzne koła, czyli na Gliniankę i Lasek Wrzosowa oraz nie zmniejszać limitów, pomimo wszechobecnych podwyżek cen, aby wędkarze dalej mogli cieszyć się połowami.
Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na zebranie byli m.in.: Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma oraz Przewodnicząca Rady Gminy Poczesna – Iwona Choła. Goście poinformowali nas o dalszej chęci współpracy z Kołem, a my wędkarze podziękowaliśmy za wsparcie, udostępnianie wód i pomoc oraz za współorganizację zawodów wędkarskich dla dzieci i młodzieży.
Na zebraniu został poddany głosowaniu jeden wniosek o zmniejszenie górnego wymiaru karpia z 60 na 50 cm i został on większościowo przegłosowany na tak. Dziękujemy wszystkim przybyłym na walne zebranie Koła PZW Poczesna.
Mateusz Staszewski; fot. Koło PZW Poczesna
 
 
 
 
 
 
 
 
zam. an
 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).