Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

KONFERENCJA DLA DYREKTORÓW I NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLI ORGANIZOWANA PRZEZ PRZEDSZKOLE W POCZESNEJ

01 kwietnia, 2016
Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W Przedszkolu Publicznym w Poczesnej odbyła się konferencja dotycząca promocji działań przedszkola w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W konferencji wzięli udział Dyrektorzy i Nauczyciele z przedszkoli z terenu Gminy Poczesna oraz Poraja i Kamienicy Polskiej.

Podczas spotkania lider kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” p. Żanetta Polaczkiewicz przedstawiła referat „Co daje głośne czytanie dzieciom”, omówiła książki polecane przez fundację dla dzieci w różnym wieku, podzieliła się informacjami na temat targów książki i prezentacji bibliotecznych, w których każdego roku bierze udział. Zebrani obejrzeli film edukacyjny „Wychowanie przez czytanie” , w którym p. Irena Koźmińska prezes fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” i p. Elżbieta Olszewska zachęcają do głośnego czytania dzieciom – 20 minut dziennie, codziennie. Udowadniają, że kontakt z książką wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, pamięć i myślenie. Dziecko uczy się empatii, staje się wrażliwsze na potrzeby innych. Kontakt z książką umożliwia dzieciom silne identyfikowanie się z ulubionymi bohaterami i ich przeżyciami, doświadczanie w bezpiecznych warunkach różnych emocji, np. gniewu, złości, bólu czy strachu, pomaga dziecku rozwiązywać podobne problemy w rzeczywistości, np. oswoić lęki. Głośne czytanie dzieciom wzmacnia motywację dzieci do samodzielnego czytania, a tym samym wspiera osiąganie gotowości szkolnej.

Podczas konferencji została przedstawiona prezentacja dotycząca działań przedszkola w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Omówiono wszystkie akcje, spotkania, konkursy organizowane przez Przedszkole w Poczesnej w okresie 10 lat prowadzenia akcji . Zaprezentowano także zasady tworzenia i wysyłania sprawozdań do fundacji.

E.R.

fot. archiwum przedszkola

 
narada-przedzskole
narada-przedzskole
narada-przedzskole
narada-przedzskole
narada-przedzskole
narada-przedzskole
narada-przedzskole
narada-przedzskole
narada-przedzskole
narada-przedzskole
narada-przedzskole
narada-przedzskoleGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).