Sobota, 18 maja 2024r. | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Pokaż menu

Majowe

02 maja, 2024
Majowe

Święta.

szkoly

W placówkach oświatowych na terenie naszej gminy, przed majowymi świętami nie zabrakło uroczystych apeli, akademii, lekcji historycznych – głównie dotyczących uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W ten sposób młode pokolenie miało okazję uczestniczyć w niekonwencjonalnych lekcjach historii i patriotyzmu.
I tak np.:  30 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej w Poczesnej odbyła się uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Podobne uroczystości -  z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja – miały miejsce również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku, gdzie uczniowie starszych klas przygotowali występ słowno-muzyczny pod kierunkiem nauczyciela historii i nauczyciela muzyki. Społeczność szkolna zaznaczyła, że patriotyczne apele związane ze świętami narodowymi są tradycją szkoły w Słowiku.
opr. an;
fot: archiwum szkoły w Poczesnej i w Słowiku

zam.  an

 
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkoly
szkolyGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).