Czwartek, 7 grudnia 2023r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Mała ekipa, ale silna ekipa

13 czerwca, 2016
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W sobotę 11 czerwca w Konopiskach odbywała się powiatowa Spartakiada. Wzięły w niej udział prawie wszystkie gminy powiatu częstochowskiego. Gminę Poczesna reprezentowało zaledwie siedmiu zawodników, ale najlepszych. Przyjechali oni z dwoma złotymi medalami i pucharem.

starostwo

Ekipa pocześniańska nie była liczna, a spowodowane było to Dniami Gminy Poczesna, które odbywały się w tym samym czasie. Bardzo godnie reprezentowali oni nasze barwy i bronili honoru Gminy.

Na Spartakiadę do Konopisk pojechali: Aleksandra Przygódzka, Agnieszka Lenarczyk, Piotr Lenarczyk, sołtys – Leon Kuta, radny – Waldemar Kucia oraz Artur Miszczak i Wojtek Markowski.

Samorządowcy brali udział w konkurencji – strzałów do bramki. Artur Miszczak i Wojciech Markowski rzucali do kosza. Byli najlepsi. Wrócili ze złotymi medalami.

Piotrek Lenarczyk wziął udział w biegu na 1000 metrów. Najwięcej napracowała się reprezentacja pań.

- Chciałyśmy zdobyć dla Gminy jak najwięcej punktów. Dlatego wystartowałyśmy w rzucie wałkiem, w podnoszeniu ciężarów, jeździe na nartach a ja dodatkowo w biegu na 100 metrów. Bylo nam bardzo miło, jak współprowadzący pan Karol Ostalski podkreślał, że nasza Gmina licznej reprezentacji nie ma, ale za to dobrą i waleczną.
Wszystkim osobom, które tak godnie  reprezentowały Gminę Poczesna na Spartakiadzie - bardzo dziękujemy!

an

foto. Starostwo Powiatrowe

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).