Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Na terenie gminy Poczesna

11 kwietnia, 2023
Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

- po raz trzeci - w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej realizowany jest Program „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2023”.
Program ten dedykowany jest opiekunom sprawującym opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami dorosłymi, posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, aby odciążyć opiekunów w ich codziennych obowiązkach i dać im wcześniej wspomniane „wytchnienie”.     Zostawiając podopiecznego pod opieką wykwalifikowanego opiekunka mamy komfort i spokój ducha, by załatwić swoje sprawy, zadbać o własne zdrowie fizyczne i psychiczne, poprawić relacje w rodzinie a fachowa opieka sprawowana w domu nie zaburza planu dnia podopiecznego.
Program spotkał się z dużym odzewem i zainteresowaniem. W roku 2021 brało w nim udział 5 rodzin, w tym 2 dzieci, w 2022- 10 rodzin, w tym 3 dzieci
a obecnie w 2023 - 8 rodzin, w tym 2 dzieci.   Liczymy na możliwość realizacji kolejnych edycji.
Elżbieta Różycka, kierownik GOPS

zam. an
 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).