Czwartek, 30 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda
Pokaż menu

NAGRODA dla PRZEDSZKOLA W POCZESNEJ

21 stycznia, 2016
Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Z wielką radością 23 grudnia nasza placówka odebrała wiadomość o zdobyciu nagrody za najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 20142015.

czla-przedszkoleczla-przedszkole

Na konkurs wpłynęło ponad 100 sprawozdań z całego kraju. Komisja konkursowa składająca się z pracowników fundacji „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom” przyznała tylko 20 nagród i 24 wyróżnienia. Nasze przedszkole znalazło się wśród 20 placówek nagrodzonych. Radość jest tym większa, bo w gronie nagrodzonych jest tylko 5 przedszkoli z całej Polski, a głównie są to biblioteki gminne i miejskie. W konkursie braliśmy udział już po raz 10. Otrzymywałyśmy już medale, nagrody, wyróżnienia, wyróżnienia specjalne.

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzona jest przez Fundację przez cały rok we współpracy z ogólnopolską siecią Koordynatorów i Liderów w całej Polsce (obecnie 9141 osób). Są to wolontariusze z ponad 3450 miejscowości. Dla wszystkich zaangażowanych w prowadzenie kampanii osób Fundacja raz do roku organizuje Konkurs na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytania w danym roku szkolnym. Liderem kampanii na terenie Przedszkola w Poczesnej jest nauczycielka Żanetta Polaczkiewicz.

 

E.R.

 

Źródło: http://poczesna.pl/./nagroda-dla-przedszkola-w-poczesnej,news-1585
Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).