Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Niedziela Palmowa

24 marca, 2024
Niedziela Palmowa

24 marca 2024r, w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej odbyło się Misterium Krzyża " W TOBIE NADZIEJA" w reżyserii Agnieszki Wójcik.

palm
Widowisko "Misterium Krzyża" ukazało drogę krzyżową Chrystusa, czyli jego ostatnie dni na ziemi, aż po Ukrzyżowanie i Zmartwychwstanie. Był to dla nas widzów czas refleksji nad znaczeniem wiary i życia chrześcijańskiego. Ukazało drogę krzyżową Chrystusa, czyli jego ostatnie dni na ziemi, aż po Ukrzyżowanie i Zmartwychwstanie. Był to rodzaj widowiska teatralnego, które łączyło elementy dramatu, muzyki, tańca i refleksji nad treściami biblijnymi. To rodzaj teatralnej formy religijnej, która opowiedziała o życiu, męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.
Podczas widowiska obecny był Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma. Dziękujemy za obecność, która dodaje wagi i znaczenia naszej inicjatywie, a także stanowi wyraz wsparcia dla naszej społeczności i działań kulturalnych. Dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w nasze wydarzenie.
Misterium Krzyża " W TOBIE NADZIEJA" w reżyserii Agnieszki Wójcik to widowisko przedstawione zgodnie z duchem religijnym i artystycznym, które oddało hołd najważniejszym wydarzeniom chrześcijańskiej historii i przyniosło nam - widzom doświadczenie duchowego przeżycia.
Iwona Skorupa
fot. Iwona Skorupa

zam. an

 
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palm
palmGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).