Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Niedziela Palmowa

30 marca, 2023
Niedziela Palmowa

już wkrótce….

palmy
Co roku w sołectwach Gminy Poczesna powstają tradycyjne palmy wielkanocne. Prym wiodą w tym Koła Gospodyń Wiejskich, które również w tym roku podczas wspólnych warsztatów z dziećmi i młodzieżą ze Świetlicy Środowiskowej w Hucie Starej B wykonały tradycyjne ręcznie robione palmy wielkanocne.
Zostały wykonane z wierzbowych gałązek, które już zdążyły pokryć się baziami, bukszpanu, traw i kolorowej bibuły. Były piękne w swej prostocie. Przede wszystkim była to chyba najlepsza forma integracji, bo nic tak nie zbliża, jak wspólna praca. I tak w ciągu zaledwie kilku godzin powstały oryginalne palmy, które są prawdziwą kwintesencją wiosny, a nie wytworem masowej produkcji. Dziękujemy p. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hucie Starej B - Urszuli Krysińskiej za możliwość wykonania tegorocznych palm wielkanocnych w świetlicy szkolnej.
Iwona Skorupa; fot. Iwona Skorupa, Lidia Golis

zam. an

 
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmy
palmyGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).