Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Niezapomnianym koncertem finałowym

30 września, 2022
Niezapomnianym koncertem finałowym

i wręczeniem dyplomów oraz nagród zakończył się Finałowy etap 28. Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie. ZF „Wrzosowianie” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej zdobył zaszczytne II miejsce w Finałowym etapie Przeglądu Pieśni.

wrzosowianie

25 września 2022 roku w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” odbyły się przesłuchania wszystkich zespołów, które zakwalifikowały się do Finałowego etapu 28. Regionalnego Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza.
Organizatorami przeglądu byli: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Związek Górnośląski i Telewizja TVS, przy współpracy placówek kultury samorządów lokalnych.
Przegląd jest festiwalem różnorodności pod względem doboru repertuaru, a uczestników „Śląskiego Śpiewania” niezmiennie jednoczy zainteresowanie pieśnią śląską, chęć podtrzymania tradycji muzycznej, radość ze wspólnego śpiewania, pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu śląskiego i prezentacja śląskich pieśni ludowych.
Tegoroczny Przegląd miał charakter dwuetapowy. Pierwszy z nich realizowany był w formule online. Uczestnicy mieli za zadanie nagrać swoje prezentacje wokalno-instrumentalne i przesyłać je do Organizatora w formie audio-video. Po zakwalifikowaniu się do koncertu finałowego Zespół Folklorystyczny ”Wrzosowianie” zdobył zaszczytne II miejsce w Finałowym etapie Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza w Koszęcinie. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie wykonawcom, instruktorom: Justynie Wilk, Katarzynie Nowickiej, Elżbiecie Barteckiej - składamy serdeczne podziękowania za akompaniament Annie Jaśkiewicz, która jest jednym z założycieli zespołu obok Mariana Kołodzieja i Justyny Wilk oraz instruktorem śpiewu i akompaniatorem.
Iwona Skorupa; fot. Lidia Golis

wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianie
wrzosowianieGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).