Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

Nowy tor speedrowerowy w Częstochowie

17 lipca, 2021
Nowy tor speedrowerowy w Częstochowie

W sobotę, 17 lipca 2021 roku odbyło się oficjalne otwarcie toru speedrowerowego w dzielnicy Wrzosowiak, który powstał pod koniec 2020 roku w ramach budżetu obywatelskiego.

Inicjatorami budowy nowego toru speedrowerowego byli działacze Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa oraz radny miasta Częstochowy Tomasz Blukacz. W ramach uroczystego otwarcia rozegrane zostały zawody pod patronatem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka z cyklu Best Pairs. Były to pierwsze oficjalne zawody, które odbyły się na nowym torze przy ul. Jana Lechonia 39.Na uroczystości obecny był m.in. Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, który w swoim wystąpieniu podziękował za wieloletnią współpracę, nawiązał do wspólnie realizowanych przedsięwzięć na niwie sportowej, które odbywały się we współpracy z prezesem i działaczami Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa. W 2018 roku, Częstochowa oraz Poczesna stały się stolicami europejskiego speedrowera, a sama organizacja mistrzostw okazała się wielkim sukcesem i sportowym wydarzeniem.  To na tych dwóch obiektach, została rozstrzygnięta walka o tytuły najlepszych jeźdźców na Starym Kontynencie! Rok później podczęstochowskie Bargły, w gminie Poczesna stały się światową stolicą speedrowera, podczas których mogliśmy podziwiać najlepszych zawodników na świecie w czterech ćwierćfinałach kategorii OPEN (senior) oraz eliminację drużynowych mistrzostw świata (World Cup).  Speedrower zagościł w Gminie Poczesna na dobre ale  stosunkowo niedawno, bo  8 lat temu, więc organizacja tak prestiżowych zawodów była dla Gminy Poczesna dużym wyróżnieniem. Podczas dzisiejszej uroczystości Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma złożył serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za ogromny trud i zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wspaniałego i funkcjonalnego obiektu sportowego. Na ręce Janusza Danka - prezesa Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa przekazał list gratulacyjny z serdecznymi życzeniami aby ten obiekt sportowy tętnił życiem każdego dnia, uczestnikom i użytkownikom  satysfakcji  z korzystania z obiektu a władzom kolejnych udanych inwestycji przyczyniających się do integracji środowiska lokalnego.
 
Iwona Skorupa
 
 
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).