Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Obchody 233.

03 maja, 2024
Obchody 233.

Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

3-maja
Święto Narodowe, które obchodzimy w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jest jednym z tych dni w roku, który skłania do refleksji nad znaczeniem takich słów jak wolność i odpowiedzialność, przede wszystkim w kontekście Państwa i Narodu, ale także naszej Gminy Poczesna. Dlatego, jak co roku, oddajemy hołd naszym bohaterom w imię naszej tożsamości, wolności i przyszłości Ojczyzny. 3 maja 2024 roku byliśmy razem w w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Msze Świętą w intencji Narodu i Ojczyzny odprawił ks. prałat Jarosław Sroka.
Witaj Maj, Trzeci Maj!
fot. Iwona Skorupa

zam. an

 
3-maja
3-maja
3-maja
3-maja
3-maja
3-majaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).