Środa, 11 grudnia 2024r. | Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela
Pokaż menu

„Ocaleni”

25 listopada, 2024
„Ocaleni”

– taniec, emocje i magia na scenie w Poczesnej.

takt
W sobotę, 23 listopada 2024 roku, hala sportowa w Poczesnej zamieniła się w przestrzeń pełną emocji, sztuki i pasji, goszcząc niezwykły spektakl tańca współczesnego pt. „Ocaleni”. Widowisko, które poruszyło serca licznie zgromadzonej publiczności, było wyjątkowym wydarzeniem, opowiadającym o emocjach towarzyszących każdemu z nas – złości, smutku, radości i zazdrości.
Za choreografię i reżyserię odpowiadała artystka i instruktor GCKIiR w Poczesnej - Paulina Peryga, której talent i wrażliwość pozwoliły stworzyć widowisko o wyjątkowej sile wyrazu. Młodzi tancerze, w pełni oddając się swojej pasji, z wielką ekspresją i profesjonalizmem przenieśli widzów w świat, w którym każdy ruch i gest opowiadały niezwykłą historię ludzkich przeżyć.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, w tym reprezentanci Powiatu Częstochowskiego i Gminy Poczesna, instytucji kultury oraz zaprzyjaźnieni goście. W imieniu Wójta Gminy Poczesna, Artura Sosny, słowa uznania dla artystów i organizatorów przekazali Renata Smędzik – Sekretarz Gminy oraz Mateusz Kołodziej – Radny reprezentujący miejscowości Dębowiec, Kolonia Borek i Zawodzie.
„Ocaleni” to dowód na to, że sztuka nie tylko wzbogaca nasze życie, ale także buduje wspólnotę i pozwala przeżywać chwile pełne wzruszeń. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością i gorącymi brawami stworzyli niepowtarzalną atmosferę tego wydarzenia. Niech taniec, muzyka i sztuka nadal inspirują nas do odkrywania piękna w codziennym życiu.
Iwona Skorupa; fot. Piotr Pietrzak

zam. an

 
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt
takt



Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).