Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Od dnia 2 października 2022 r.

02 października, 2022
Od dnia 2 października 2022 r.

jednostka OSP Huta Stara A rozpoczęła akcję informacyjno - edukacyjną „CZAD – cichy zabójca! Plakaty informacyjne zostaną rozmieszczone na terenie Gmina Poczesna.

czad
W tegorocznej edycji akcji zachęcamy do zwrócenia uwagi na właściwą eksploatację urządzeń grzewczych jak i poprawną wentylację przy ich użytkowaniu.
Niejednokrotnie w domach, firmach widzimy zatkane uszczelnione kratki wentylacyjne co może w dużym stopniu przyczynić się do tragedii. Jeśli widzisz u kogoś taka sytuację, nie bój się zwrócić uwagi, aby wentylacja w pomieszczeniach, w których zachodzi proces spalania była drożna. Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób.
Rozpoczął się sezon grzewczy a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Prawo zobowiązuje zarządców oraz właścicieli budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, do przeprowadzania kontroli instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych co najmniej raz w roku.
Zachęcamy do zakupu czujki czadu. Jest to niewielkie urządzenie, które może uratować życie.
Partnerem naszej akcji jest Fundacja Eltrox Razem Bezpieczniej
➡️Prosimy o udostępnianie naszej akcji aby dotarła do jak największej ilości osób.⬅️
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).