Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Ośrodek Zdrowia w Poczesnej

11 lipca, 2023
Ośrodek Zdrowia w Poczesnej

bogatszy o dwa nowe urządzenia.

sprzet-poczesna

Autoklaw serii E 18L, jest to urządzenie, dzięki któremu zapewniona jest właściwa sterylizacja m.in. medycznego sprzętu z gabinetów chirurgicznych, stomatologicznych oraz z laboratorium.
Nowy autoklaw rejestruje również proces sterylizacji. To ważne, gdyż można sprawdzić czy narzędzia zostały właściwie wysterylizowane i czy cały proces przebiegł prawidłowo.
Została kupiona także Zgrzewarka Seal 320. To urządzenie również wykorzystywane jest do sterylizacji. Dzięki zgrzewarce przygotowuje się pakiet papierowo-foliowy, w którym znajduje się sprzęt przeznaczony do przeprowadzenia procesu zniszczenia drobnoustrojów chorobotwórczych.
Zakupiona zgrzewarka jest energooszczędna, a dzięki zainstalowanym nożom pozwala odciąć potrzebny odcinek rękawa. Charakteryzuje się równomiernym dociskiem na całej długości zgrzewu, a to sprawia, że foliowo-papierowy pakiet jest szczelny.
Dyrektor Aneta Sowińska podkreśla, że wszystkie te zakupy, są realizowane aby wciąż poprawiać bezpieczeństwo pacjentów i personelu. Dodaje, że byłyby one niemożliwe gdyby nie przychylność i zrozumienie Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy oraz Samorządu.
Aneta Nawrot; fot Aneta Sowińska

zam. an

 
sprzet-poczesna
sprzet-poczesna
sprzet-poczesna
sprzet-poczesna
sprzet-poczesna
sprzet-poczesnaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).