Niedziela, 14 sierpnia 2022r. | Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Pokaż menu

Ostatnie pożegnanie…

23 listopada, 2021
Ostatnie pożegnanie…

Z głębokim żalem i smutkiem w sercu pożegnaliśmy w ubiegłą sobotę Ś.P. Eugeniusza Pidzika - wieloletniego działacza, samorządowca, człowieka o wielkim sercu, społecznika cieszącego się powszechnym szacunkiem, poważaniem i sympatią.

Wizjoner, pasjonat,  zakochany w technice i lotnictwie, zawsze zapracowany. Miał czas dla wszystkich – nigdy dla siebie. Lubiany i szanowany przez sąsiadów, cieszył się opinią aktywnego działacza na rzecz swojej lokalnej społeczności. Aktywnie uczestniczył w przekształceniu nowego samorządu w okresie transformacji Rzeczpospolitej. Radny Gminy Poczesna. Pełnił funkcję zastępcy wójta. Przyczynił się do impulsu technicznego w Gminie Poczesna - odkrywca ciepłych źródeł, tuż przy rzece Warcie. Członek Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, który zajmował się badaniem możliwości praktycznego wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Sztygar związany z górnictwem rud żelaza. Przedstawiciel Gminy Poczesna w Związku Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polski.
Wójt Gminy Poczesna, Przewodnicząca Rady Gminy wraz z Radnymi oraz wszyscy pracownicy Urzędu Gminy w Poczesnej składają najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie oraz Bliskim zmarłego.

 
zam.Iwona Skorupa
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).