Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Ostatnie pożegnanie…

15 stycznia, 2024
Ostatnie pożegnanie…

Z wielkim żalem informujemy, że zmarł śp.Tadeusz Radomiak, założyciel i wieloletni Prezes Koła PZW Poczesna. Był człowiekiem czynu, słowa przekuwał w działanie. Zawsze uczynny, uśmiechnięty, gotowy by służyć innym

Ostatnie pożegnanie...

Jego wielką pasją było wędkarstwo, prawie całe swoje życie spędził głównie na zawodach spławikowych, spinningowych oraz podlodowych. Najwięcej jednak swojej energii poświęcił na organizację zawodów na różnych szczeblach i w różnych kategoriach w Gminie Poczesna. Co roku,  jako Prezes Koła PZW Poczesna organizował zawody spławikowe  o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Poczesna na lokalnej wodzie w Lasku Wrzosowskim, na jesień o Puchar Wójta Gminy Poczesna, w kategorii spinning zawody  DECATHLON CUP. Na otwarcie sezonu organizował zawody o Puchar Prezesa Koła PZW Poczesna na wodach Glinianki, w Lasku Wrzosowskim rozgrywane były zawody spławikowe. Śp. Tadeusz Radomiak bardzo dużo  czasu poświęcał młodzieży. Co roku organizował zawody z okazji Dnia Dziecka. Przez cały  okres swojej działalności starał się sumiennie i z poświęceniem wykonywać powierzone obowiązki. Jego celem była promocja i rozwój wędkarstwa sportowego oraz stworzenie Koła przyjaznego dla wędkarza. W życiu udało mu się złowić naprawdę wiele ryb i zawsze uważał się za szczęściarza, ponieważ woda była dla niego nadzwyczaj szczodra. Można powiedzieć, że wędkowanie  dla Pana Tadeusza Radomiaka to było nie tylko hobby, ale jego sposób na życie. Mając swoją pasję - wędkarstwo odnalazł swoje miejsce na ziemi w dzisiejszym pędzącym świecie. Za swoją działalność na rzecz Koła PZW Poczesna uhonorowany statuetką Syderyt 2021 przez Wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmę oraz kapitułę.
Śp. Tadeusz Radomiak, był wieloletnim Prezesem Koła Wędkarskiego Poczesna, zapalonym wędkarzem. Społecznik na rzecz koła, zawsze miał czas aby pomóc w utrzymywaniu porządku nad akwenami, nigdy nie odmówił. Tak zapamiętało go wielu z nas.
To był bardzo skromny i spokojny człowiek. Nie potrzebował wiele, nie miał wielkich wymagań, do końca życia mieszkał skromnie. Był bardzo dobrym kolegą, a przede wszystkim dobrym człowiekiem. Trudno znaleźć słowa oddające osobowość śp.Tadeusza…Trudno jest pisać o Koledze w czasie przeszłym…Trudno jest powiedzieć Żegnaj Kolego…
Wójt Gminy Poczesna -Krzysztof Ujma, Przewodnicząca Rady Gminy - Iwona Choła wraz z Radnymi oraz wszyscy pracownicy Urzędu Gminy w Poczesnej składają najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie oraz Bliskim zmarłego.
Iwona Skorupa

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).