Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Ostatnie pożegnanie…

26 kwietnia, 2021
Ostatnie pożegnanie…

Z wielkim smutkiem i przygnębieniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Wojciecha Pidzika. Wspaniały człowiek, osoba z zasługami dla naszej lokalnej społeczności, dobroduszny, prostolinijny, przyjazny i uczynny. Jednym słowem - człowiek o wielkim sercu.

Pożegnaliśmy go w czwartek, 25 marca 2021roku. Żegnała go Rodzina, znajomi, koledzy z pracy i z koła wędkarskiego. Miał 53 lata. Zmarł po krótkiej i ciężkiej chorobie. W swoim przedwcześnie zakończonym życiu dał się poznać jako społecznik. Był człowiekiem czynu, słowa przekuwał w działanie. Zawsze uczynny, uśmiechnięty, gotowy by służyć innym. Pełen planów na przyszłość.
"Pan Wojtek był bardzo oddanym pracownikiem. Zawsze czuł się gospodarzem naszej placówki, dbał o nią jak o własny dom. Jego wielką pasją był ogród a przede wszystkim kwiaty. W obliczu nadchodzącej wiosny, budzącej się przyrody, spoglądając przez okno, uświadamiamy sobie jak bardzo nam go brak. Jestem przekonana, że trudno nam będzie zastąpić Pana Wojtka. Zawsze pozostanie w naszej pamięci, a wspomnienia o Nim będą w nas budzić same pozytywne emocje”- tak zmarłego wspomina Dyrektor Przedszkola w Hucie Starej A - Marzanna Banasiak.
„Pan Wojciech pełnił funkcję konserwatora w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku. Był to człowiek spokojny, bardzo skromny i życzliwy. Zawsze uczynny i chętny do niesienia pomocy innym. Lubiany i szanowany przez całą społeczność szkolno-przedszkolną. Żegnamy Pana Wojciecha z żalem. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci - tak zmarłego śp. Wojciecha wspomina Iwona Skęda - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowiku.
Tadeusz Radomiak, Prezes Koła Poczesna i długoletni przyjaciel, wspomina go jako dobroduszną, prostolinijną i bardzo skromną osobę. Śp. Wojciech Pidzik był wieloletnim Członkiem Zarządu Koła Wędkarskiego Poczesna, zapalonym wędkarzem. Społecznik na rzecz koła, zawsze miał czas aby pomóc w utrzymywaniu porządku nad akwenami, nigdy nie odmówił. Tak zapamiętało go wielu z nas.To był bardzo skromny i spokojny człowiek, który nikomu nie wadził, nie wdawał się w jakiekolwiek konflikty. Nie potrzebował wiele, nie miał wielkich wymagań, do końca życia mieszkał skromnie w Hucie Starej B. Był bardzo dobrym kolegą, a przede wszystkim dobrym człowiekiem. Trudno znaleźć słowa oddające osobowość Wojciecha…Trudno jest pisać o Koledze w czasie przeszłym…Trudno jest powiedzieć Żegnaj Kolego…
Rodzinie i bliskim przekazujemy głębokie wyrazy współczucia.
Iwona Skorupa
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).