Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Otwarcie prawoskrętu:

12 lutego, 2024
Otwarcie prawoskrętu:

ul. Leśna i ul. Fabryczna we Wrzosowej.

prawoskret

Informujemy, że od 12 lutego 2024 roku, na przebudowywanej trasie DW 91 (na terenie gminy Poczesna), zostały otwarte dwa prawoskręty.
Powyższe rozwiązania umożliwiają  bezpieczne i zgodne z przepisami o ruchu drogowym wyjazdy w prawo  z ulic: Leśnej i Fabrycznej we Wrzosowej w kierunku Częstochowy.
Można również jadąc z Katowic skręci bezpiecznie i zgodnie z przepisami w prawo, w ulicę Leśną  i ulicę Fabryczną
Przypomnijmy: trwa przebudowa - przechodzącego przez gminę Poczesna - odcinka DK 91, m.in. jest wymieniana nawierzchnia drogi. Z powodu prac występują  utrudnia dla kierowców prywatnych jak i firm transportowo-przewozowych (zwężenia dróg, ograniczenie prędkości, zamknięcia przejazdów, itp.).
Remont DK 91 prowadzi firma PORR. Rozpoczął się w lipcu 2023 roku. Przebudowa tego około 5 kilometrowego odcinka drogi ma zakończyć się z końcem listopada 2024 r.
Początek inwestycji znajduje się na granicy Częstochowy i Wrzosowej, a jego koniec jest na wysokości stacji paliw przed skrzyżowaniem z ulicami Południową i Handlową w Poczesnej.
W tej chwili wykonawca „rozbiera” nawierzchnię i buduje kanalizację deszczową.
Wykonawca remontu chce nadrobić opóźnienia w pracach, które powstały na skutek złych warunków atmosferycznych jakie miały miejsca w grudniu 2023 roku oraz styczniu 2024 roku.
Życzymy bezpiecznej podróży.
Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma
fot: Grzegorz Skowronek; Gazeta Wyborcza; użyczone 
https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/51,84749,30437152.html#S.galeria-K.C-B.1-L.1.duzy

zam. an
 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).