Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Otwarcie wyremontowanej

20 października, 2022
Otwarcie wyremontowanej

sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Hucie Starej B.

sala gimnastyczna

To jedno z zadań realizowanego projektu: „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”. Przedsięwzięcie to, od listopada 2021 roku realizowane jest w dwóch szkołach: Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej oraz Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B.
Środki na ten cel w wysokości ok. 1,2 miliona złotych, gmina Poczesna - jako jedyna gmina z północy województwa śląskiego - pozyskała z Projektu Grantowego „Dostępna Szkoła“. 30 listopada ubiegłego roku Wójt Gminy Poczesna wraz ze Skarbnikiem Gminy podpisali w Rzeszowie stosowną umowę na realizację powyższego projektu Grantowego.
W ramach projektu zakupiono już platformę przyschodową wraz z krzesełkiem umożliwiającą poruszanie się osobom niepełnosprawnym pomiędzy kondygnacjami, piec konwekcyjno-parowy, program Spektrum Autyzmu Pro wraz z tabletem, program Logopedia Pro, urządzenie do terapii Warnkego oraz platformę MediBalance pro z zestawem gier.
Projekt zakłada również remonty i przystosowanie dla osób niepełnosprawnych wnętrz szkół. Dzięki temu, m.in., Szkoła Podstawowa w Hucie Starej B, może cieszyć się już z  wyremontowanej i odnowionej sali gimnastycznej, której uroczyste otwarcie odbyło się we wtorek – 18 października 2022 roku. Oprócz wyremontowanej sali gimnastycznej, w placówce w Hucie Starej B rozbudowano radiowęzeł szkolny wraz z bezstresowym dzwonkiem.
Dagmara Młyńczyk; fot. Urszula Krysińska

 
sala gimnastyczna
sala gimnastyczna
sala gimnastyczna
sala gimnastyczna
sala gimnastyczna
sala gimnastyczna
sala gimnastyczna
sala gimnastyczna
sala gimnastyczna
sala gimnastyczna
sala gimnastyczna
sala gimnastycznaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).