Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

Podpisanie Listu Intencyjnego,

13 grudnia, 2022
Podpisanie Listu Intencyjnego,

w sprawie Lokalnego Partnerstwa.

podpisanie listu

W piątek, 9 grudnia 2022 roku, w imieniu Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy, jego Zastępca – Andrzej Lech podpisał List Intencyjny w sprawie utworzenia Lokalnego Partnerstwa do Spraw Wody w powiecie częstochowskim. Wydarzenie to miało miejsce w Starostwie Powiatowym w Częstochowie.
Głównym zadaniem partnerów, którzy podpisali List Intencyjny, jest współpraca w zakresie racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi w rolnictwie jak również na obszarach wiejskich na terenie powiatu częstochowskiego.
Partnerzy będą m.in. aktywnie działać przy tworzeniu Planu Wieloletniego Gospodarowania Zasobami Wodnymi na obszarze powiatu częstochowskiego. Podpisując List Intencyjny, partnerzy zobowiązali się również do wzajemnej współpracy, wymiany doświadczeń oraz podejmowania działań, które mają zapobiegać suszom i powodziom na terenie powiatu częstochowskiego.
Spośród Partnerów Lokalnego Partnerstwa do Spraw Wody został wybrany przewodniczący. Jest nim Paweł Militowski – Wójt Gminy Rędziny.
 
opr. AN, fot. Sylwia Jackowska

zam. an
 

 
podpisanie listu
podpisanie listu
podpisanie listu
podpisanie listuGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).