Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Poprawa bezpieczeństwa Seniorów

13 kwietnia, 2023
Poprawa bezpieczeństwa Seniorów

- a terenie gminy Poczesna.

opaska

Minister Rodziny i Polityki Społecznej kontynuuje program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023. Program kierowany jest do mieszkańców Gminy Poczesna, którzy ukończyli 65 rok życia i wymagają wsparcia.
Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania oraz podczas wyjść z domu, osób starszych przez dostęp do tzw. „opaski bezpieczeństwa” wraz z usługą teleopieki. 
Teleopaska z pakietem opieki ratowników medycznych umożliwia użytkownikom szybkie powiadomienie telecentrum np. o stanie zagrażającym życiu poprzez wciśnięcie dużego przycisku w centralnym punkcie opaski. Opaska zaalarmuje również ratowników jeśli użytkownik np. zemdleje lub upadnie dzięki zamontowanemu czujnikowi ruchu.
Możliwości jakie oferuje posiadanie teleopaski to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i swobody w poruszaniu się w najbliższym otoczeniu bez obaw, że w razie nagłych sytuacji zdrowotnych nie zostanie się pozostawionym samym sobie a  zostanie szybko udzielona profesjonalna pomoc.
W ubiegłym 2022 roku na terenie Gminy Poczesna rzeczywista liczba zgłoszeń do dyspozytora przy użyciu opaski bezpieczeństwa wyniosła 68 połączeń, zakończonych udzieleniem wsparcia przez telefon z prośbą o interwencję kogoś z otoczenia  66 osób, zakończonych interwencją służb ratunkowych 2 osoby, w tym jedna osoba trafiła do szpitala i dzięki temu zostało uratowane Jej życie.
Elżbieta Różycka, kierownik GOPSu
 
 

 
 
 
Zam. an

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).