Sobota, 16 października 2021r. | Imieniny: Gawla, Ambrozego
Pokaż menu

Powitanie Jesieni

04 października, 2021
Powitanie Jesieni

- pod takim hasłem w Hucie Starej B, 2 października, odbył się festyn, na którym można było m.in. zaszczepić się przeciw koronawirusowi…

HSB

…i z takiej możliwości skorzystało w sumie 10 osób.
Festyn integrujący społeczność rozpoczął się o godz. 13.30 – meczem Juniorów KS Olimpia Huta Stara B.
Każdy, kto przybył na festyn znalazł coś dla siebie. Dzieciom najbardziej do gustu przypadły dmuchańce i „Teatr Katarynka”, który przedstawił spektakl pt.: „W Miejskiej Dżungli”. Młodzi uczestnicy Festynu mieli również okazje i możliwość uczestniczyć wprowadzonych przez aktorów warsztatach i animacjach.
Duże zainteresowanie – nie tylko wśród najmłodszych uczestników festynu – wzbudziły pokazy strażackie. Druhowie, m.in., pokazywali jak należy udzielać pierwszej pomocy. Policjanci natomiast odpowiadali na pytania związane z ruchem drogowym.
Były także konkursy, występy młodych artystów: Roksany Witkowicz i Oskara Kramarzyka. Natomiast na zakończenie, przy muzyce zespołu Music Pakt, odbyła się zabawa taneczna.
W czasie trwania festynu, nie zabrakło także czegoś „dla ciała”…były kiełbaski, pieczonki, i doskonałe wypieki cukiernicze.
          W organizację sobotniej imprezy zaangażowani byli m.in. samorządowcy, społeczność Szkoły Podstawowej. Podkreślić należy, że festyn nie odniósłby sukcesu bez pomocy KGW oraz strażaków, policjantów oraz mieszkańcy Osiedla i Huty Starej B.
 
Aneta Nawrot; fot. Agata Adamus, Agata Tronina

zam. an
 

 
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSB
HSBGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).