Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Przebudowa

02 kwietnia, 2024
Przebudowa

dróg gminnych.

przebudowa

Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma podpisał umowy na przebudowę dróg gminnych w miejscowości Huta Stara A i Huta Stara B.
Pierwsza z nich dotyczy przebudowy, remontu i nałożenia nowej nakładki asfaltowej na ul. Tkackiej w miejscowości Huta Stara A. Umowa na realizację tego działania została podpisana z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym LARIX sp. z.o.o. z Lublińca. Koszt inwestycji to 546  707 zł. Do przetargu dotyczącego ulicy Tkackiej przystąpiło siedem firm. Wygrało lublinieckie przedsiębiorstwo, które zaproponowało najkorzystniejszą cenę.
          Przebudowie i remontowi zostanie poddana także ulica Jaśminowa w miejscowości Huta Stara B. Droga zostanie wyremontowana. Położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa.
Do przetargu na wykonanie tego zadania przystąpiło osiem firm. Wyłoniono jedną, która przedstawiła najkorzystniejsza ofertę. Umowa – na kwotę 295 495 zł, została podpisana z firmą OLS.
Powyższe zadania współfinansowane są z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na ul. Jaśminową Gmina Poczesna otrzymała ok. 185 tys. zł, a na ul. Tkacka – ok. 260 tys. zł.
Aneta Nawrot
 

zam. an

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).