Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

PRZEDSZKOLAKI Z POCZESNEJ POMAGAJĄ

20 czerwca, 2016
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

zieci z Przedszkola w Poczesnej pomagają powołać do życia pracownię tyfloinformatyczną Przy Ośrodku Wychowawczo – Rewalidacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej Polskiego Związku Niewidomych w Częstochowie.

przedszkolaki-pomagają

W tym celu przystąpiły do akcji „MOJE PIĘĆ GROSZY W SŁUSZNEJ SPRAWIE”. Przez pięć tygodni zbierały monety 5-ciogroszowe i przynosiły je do przedszkola do specjalnie do przygotowanych świnek – skarbonek. W sumie dzieci uzbierały 4815 monet, które 16 czerwca zostały przekazane przez dzieci i ich rodziców p. Mieczysławie Michalik Prezesowi Zarządu Koła Ziemskiego Polskiego Związku Niewidomych w Częstochowie. Z tych monet 18 czerwca w Hali Sportowej w Częstochowie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka nastąpi oficjalna próba Bicia Rekordu Guinnessa w kategorii największa mozaika z monet.

E.R.

 
przedszkolaki-pomagają
przedszkolaki-pomagają
przedszkolaki-pomagają
przedszkolaki-pomagają
przedszkolaki-pomagają
przedszkolaki-pomagają
przedszkolaki-pomagają
przedszkolaki-pomagają
przedszkolaki-pomagają
przedszkolaki-pomagająGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).