Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Przy pięknej, słonecznej pogodzie

24 marca, 2024
Przy pięknej, słonecznej pogodzie

i w bardzo sympatycznej atmosferze w sobotnie przedpołudnie odbył się Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy dla mieszkańców naszej gminy.

tenis
W zawodach rozegranych w niedawno otwartej sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego rywalizowano w trzech kategoriach: klas I-IV dziewcząt i chłopców, klas V-VIII dziewcząt i chłopców oraz OPEN kobiet i mężczyzn. Turniej w asyście Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Iwony Skędy uroczyście otworzył Wójt Krzysztof Ujma, który powitał wszystkich w nowym obiekcie i życzył dobrej, sportowej zabawy i rywalizacji oraz przekazał uczestnikom gminne upominki w postaci plecaków odblaskowych i długopisów. Organizatorami zawodów była Gmina Poczesna i Zespół Szkolno-Przedszkolny, a nad regulaminem czuwała komisja sędziowska w składzie: trener i działacz sportowy Henryk Pałasz, nauczyciel i koordynator Sportowej Ligi Szkół Gminy Poczesna Leszek Kownacki oraz nauczyciel i gł. spec. ds. sportu w gminie Paweł Wiśniewski. W zawodach wzięło udział 35 zawodników w tym 17 kobiet i 18 mężczyzn. Wszyscy otrzymali wodę i słodki poczęstunek. Zawody miały na celu popularyzować tenisa stołowego, zdrowy styl życia oraz integrować mieszkańców Gminy Poczesna. Impreza wpisała się również w realizację gminnego programu profilaktycznego „Stop Uzależnieniom”, odciągając od zagrożeń związanymi z używkami jako promocja aktywnego wypoczynku. Podczas turnieju zostały wykorzystane zakupione z inicjatywy Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy kilka dni temu trzy profesjonalne stoły z siatkami, które będą służyć również młodzieży ze szkoły w Słowiku. Dzieci z klas I-IV grały systemem „każdy z każdym”, a pozostali systemem „pucharowym do dwóch przegranych”. Najlepsi, którzy zajęli pierwsze miejsca otrzymali puchary, pierwsze trzy osoby medale, a dyplomy pierwsza czwórka ufundowane przez Wójta Krzysztofa Ujmę, który wraz z Dyrektorem Szkoły Iwoną Skęda dokonali uroczystej dekoracji.
Wyniki końcowe:
kategoria klasy I-IV:
dziewczęta: chłopcy:
1 m-ce Izabela Grudniewska 1 m-ce Wojciech Figzał
2 m-ce Dominika Piątek 2 m-ce Maks Major
3 m-ce Ewa Marek 3 m-ce Dariusz Walentek
4 m-ce Filip Major
kategoria klasy V-VIII:
dziewczęta: chłopcy:
1 m-ce Zuzanna Chwastek 1 m-ce Wojciech Nabiałek
2 m-ce Wiktoria Walentek 2 m-ce Bartosz Woźniak
3 m-ce Weronika Wojciechowska 3 m-ce Aleksander Kucharski
4 m-ce Natalia Pustuł 4 m-ce Szymon Piątek
5 m-ce Nikola Brzęczek 5 m-ce Igor Sitak
Julia Sobiegraj Filip Chwastek
7 m-ce Amelia Michałowska
Zuzanna Grzesik
9 m-ce Zuzanna Szmidt
kategoria OPEN:
kobiet: mężczyzn:
1 m-ce Mariola Ciura 1 m-ce Mariusz Sikora
2 m-ce Martyna Walczak 2 m-ce Artur Sosna
3 m-ce Nicola Skarlak 3 m-ce Jakub Cieśla
4 m-ce Marta Sobiegraj 4 m-ce Damian Hudy
5 m-ce Milena Janiszewska 5 m-ce Łukasz Rydzek
Patryk Polak
7 m-ce Dawid Hudy
Piotr Major
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY WYNIKÓW ORAZ AKTYWNEGO SPĘDZENIA CZASU !!!
Paweł Wiśniewski
 
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenis
tenisGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).