Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Przyjechał do Słowika…

21 stycznia, 2016
Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

We wtorek, 22 grudnia 2015 roku, remizę OSP w Słowiku odwiedził Święty Mikołaj.

Slowik-mikolajSlowik-mikolaj

W oczekiwaniu na przybycie gościa uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Słowiku pod kierunkiem Anity Imiołek i Grzegorza Leonarcika przygotowali i zaprezentowali sztukę pt.: "Opowieść wigilijna", na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Tuż po spektaklu Mikołaj pojawił się w drzwiach, został serdecznie przywitany śpiewem kolęd. Uczniowie odpowiadali na pytania i mówili o swoich zainteresowaniach. Ich umiejętności i wiedza zrobiły duże wrażenie na Mikołaju, który z chęcią obdarował ich słodkimi upominkami. Na spotkaniu obecny był wójt Krzysztof Ujma, radna Iwona Choła, radny powiatu Adam Morzyk oraz sołtys Mirosława Markiewicz.
jk

 

Źródło: http://poczesna.pl/./przyjechal-do-slowika-,news-1582
Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).