Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Przyszłe edytorki z wizytą

15 kwietnia, 2016
Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Studentki II roku filologii polskiej AJD w Częstochowie - w ramach ćwiczeń - odwiedziły Gminę Poczesna. Było to 13 kwietnia. Wcale nie pechowo...

ajd-poczesna

Zapoznały się z mozolną pracą grafika, specyfiką pracy w redakcji „Spoiwa” oraz poznały nowe, przydatne programy do obróbki zdjęć. Odbyło się też spotkanie z Wójtem - Krzysztofem Ujmą. Uznał on, że praca edytora tekstów jest niezwykle przydatna oraz wymaga zdobycia gruntownej wiedzy w różnych dziedzinach. Wójt wspominał też jak powstał gminny periodyk oraz co oznacza jego nazwa „Spoiwo”.

autorki: Sara Zawistowska, Patrycja Musik, Agnieszka Maciów, Karolina Witkowicka i Marta Kałwak.

fot. an

 
ajd-poczesna
ajd-poczesna
ajd-poczesna
ajd-poczesna
ajd-poczesna
ajd-poczesna
ajd-poczesna
ajd-poczesnaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).