Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Pszczoły – nasi mali sprzymierzeńcy

06 października, 2022
Pszczoły – nasi mali sprzymierzeńcy

„Jeśli znikną pszczoły, człowiekowi pozostają jeszcze cztery lata życia” Albert Einstein.

miod
5 października 2022 roku w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbyła się prelekcja „ Sekrety pszczół”, którą wygłosił prezes Częstochowskiego Związku Pszczelarskiego - Andrzej Adamczyk oraz członek zarządu - Grzegorz Kotarski. W prelekcji wzięli udział uczniowie, którzy reprezentowali wybrane klasy ze wszystkich szkół z terenu Gminy Poczesna wraz z nauczycielami.
Podczas prelekcji uczniowie zapoznali się z rolą pszczół w przyrodzie i życiu człowieka. Mogli w sposób praktyczny zapoznać się z pracą pszczelarza obejrzeć z bliska wnętrze ula, plaster miodu, dotknąć narzędzi jakimi pracują pszczelarze i odzieży chroniącej pszczelarza podczas pracy z pszczołami. Po części teoretycznej i prezentacji multimedialnej uczniowie danej klasy otrzymali po małym słoiczku miodu wielokwiatowego do skosztowania.
Za przeprowadzenie prelekcji i propagowanie wiedzy z zakresu pszczelarstwa serdecznie dziękujemy.
Iwona Skorupa
fot; Beata Kaszyca, Marta Woźniak, Iwona Skorupa
 
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miod
miodGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).