Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Relacja z III wyścigu MTB Poczesna

05 lipca, 2016
Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

3 lipca na wzgórzu „Kamionka” we Wrzosowej rozegrano III edycję wyścigu rowerowego MTB Poczesna. Niestety pogoda nie była łaskawa dla organizatorów oraz zawodników. Deszcz i grząska nawierzchnia mocno utrudniły rozegranie turnieju. Najlepiej w tych warunkach radzili sobie młodzi zawodnicy UKS Katolika Częstochowa, którzy wygrali w dwóch kategoriach wśród mężczyzn.

Całonocne opady deszczu w przeddzień wyścigu nie były zaskoczeniem, gdyż większość prognoz pogody o tym informowała. Jednak deszcz nie ustępował aż do godziny 13:00 w dniu zawodów. Ciągłe opady, brak wiatru i słońca spowodował, że większość trasy zamieniła się w śliską i błotnistą maź. Niektóre odcinki nie były w ogóle przejezdne dla rowerów. Organizatorzy w pocie czoła zmieniali trasę, aby była bezpieczna dla zawodników. Około 12:30 wystartował pierwszy z trzech zaplanowanych wyścigów. Na początek z wymagającą trasą zmierzyli się zawodnicy do lat 18. W tej kategorii najlepiej spisali się zawodnicy UKS Katolika Częstochowa, którzy zdobyli kolejno 1, 2 i 3 miejsce. Prym wśród nich wiódł Kamil Wójcik, za nim na mecie zameldował się Jakub Obzejta oraz Jakub Żyto. Wśród dziewcząt bój o pierwszą lokatę wygrała Karolina Kasprzyk, która wyprzedziła swoją koleżankę z drużyny UKS „Katolika” – Wiktorię Wiewiór. Juniorzy rywalizowali na dystansie około 6 kilometrów (2 okrążenia). Następnie przyszedł czas na kategorię OPEN, która miała do przejechania dystans dwukrotnie dłuższy niż startujący przed nimi juniorzy. Najlepiej na tym 12 kilometrowym odcinku poradził sobie Piotr Karoń z UKS Katolika Częstochowa. Za nim na mecie pojawił się Mateusz Ułamek z ekipy Mitutoyo AZS Wratislavia. Trzeci był Łukasz Hyrchel reprezentujący „Start with SA”. Prócz tego, razem z panami w tej kategorii wystartowała jedna kobieta – Anna Wajzer z Sengam Racing Team. Po tym długim i męczącym wyścigu przyszedł czas na 3-okrążeniową rywalizację zawodników powyżej lat 35. Najlepiej w kategorii Masters poradził sobie Adam Dziuk z Sengam Racing Team. Jego kolega z drużyny – Marcin Rasztabiga zajął 3 pozycję. Na podium przedzielił ich Aleksander Mieszczak z ekipy Bikehead. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Marciniak z CKP „Pirania” Częstochowa, która wygrała walkę o pierwsze miejsce z Jolantą Adamus. Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze. Ogółem we wszystkich kategoriach wystartowało 34 zawodników, w tym 5 kobiet. Z pewnością liczba uczestników byłaby większa gdyby nie fatalne warunki pogodowe oraz bardzo trudna nawierzchnia na trasie wyścigów. Te czynniki na pewno zniechęciły wielu rowerzystów do przyjazdu. Nagrody dla zwycięzców zasponsorowali: Gmina Poczesna, Decathlon Poczesna, Polskie Sieci Światłowodowe, Salon fryzjerski „Aneta”, Studio Masażu „Vital” oraz SP Bikes – Sportowy Poraj. Prócz tego organizację wyścigu wsparli: OSP Wrzosowa, Auto Serwis Patryka Piekacza oraz Leroy Merlin Częstochowa. Pakiety startowe ufundował Auchan Częstochowa -Poczesna. Patronat medialny nad zawodami sprawowała Gazeta internetowa korwinow.com.

Kategoria Junior Mężczyzn:

1. Kamil Wójcik (UKS Katolik Częstochowa)

2. Jakub Obzejta (UKS Katolik Częstochowa)

3. Jakub Żyto (UKS Katolik Częstochowa)

4. Dominik Gondro

5. Patryk Janas

6. Kacper Kaczmarzyk (UKS Katolik Częstochowa)

7. Mateusz Szymonik

8. Damian Ciura

9. Kamil Kaczmarek

Kategoria Junior Kobiet:

1. Karolina Kasprzyk (UKS Katolik Częstochowa)

2. Wiktoria Wiewiór (UKS Katolik Częstochowa)

Kategoria Open Mężczyzn:

1. Piotr Karoń (UKS Katolik Częstochowa)

2. Mateusz Ułamek (Mitutoyo AZS Wratislavia)

3. Łukasz Hyrchel (Start with SA)

4. Tomasz Helman (Helman Sport Team)

5. Sylwester Jański

6. Tomasz Jaworski

7. Patryk Piekacz

8. Dawid Pawlik

Kategoria Open Kobiet:

1. Anna Wajzer (Sengam Racing Team)

Kategoria Masters Mężczyzn:

1. Adam Dziuk (Sengam Racing Team)

2. Aleksander Mieszczak (Bikehead)

3. Marcin Rasztabiga (Sengam Racing Team)

4. Piotr Ścigała

5. Piotr Palka (Track Team)

6. Marcin Felski (M1NT Team)

7. Krzysztof Rabenda

8. Tomasz Adamus

9. Marcin Nikonowicz (UKS Katolik Częstochowa)

10. Mariusz Grzesiak

11. Maciej Pułkownik

12. Grzegorz Malec

Kategoria Masters Kobiet:

1. Anna Marciniak (CKP Pirania Częstochowa)

2.Jolanta Adamus

op

d k

 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).