Piątek, 30 września 2022r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Rok szkolny 2021/2022

08 października, 2021
Rok szkolny 2021/2022

na terenie Gminy Poczesna.

edukacja

Gmina Poczesna jako organ prowadzący szkoły z terenu gminy od kilku lat przyznaje dodatkowe godziny, które przeznaczone są na lekcję języka polskiego, matematyki i języka angielskiego w klasach VIII. Dodatkowa godzina języka angielskiego przyznana jest także dla klasy VII.
W jednostkach oświatowych realizowane są również dodatkowe godziny dla dzieci  wynikające z orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego.
W związku z powrotem uczniów do nauki stacjonarnej w roku szkolnym, 2021/2022 rozpoczęły się zajęcia wspomagające dla klas IV-VIII.
Gmina Poczesna złożyła wniosek o zwiększenie subwencji części oświatowej na sfinansowanie zajęć wspomagających dla uczniów szkół podstawowych z gminy  i otrzymała 33 600,00 zł na ich realizacje .
Najwięcej dodatkowych godzin przeznaczonych jest na zajęcia  z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego. Realizowane są również zajęcia z chemii, fizyki i języka niemieckiego.
Ponadto realizujemy tzw. zajęcia kreatywne w klasach od I do II oraz od IV do VIII.
Godziny przeznaczone na zajęcia wspomagające są realizowane od września do grudnia 2021r

Anna Ujma, AN; fot AN
 
zam. an
 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).