Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Rozmawiali o ogródkach

08 kwietnia, 2016
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W piątkowe przedpołudnie w Urzędzie Gminy w Poczesnej działkowcy spotkali się m.in. z Wójtem Krzysztofem Ujmą. Rozmowy dotyczyły głównie spraw bieżących.

ogrodki1

Na spotkaniu oprócz prezesów ogródków działkowych z terenu gminy Poczesna, działkowców i władz gminnych obecny był również Adam Więcławik, dyrektor Polskiego Związku Działkowców. Gość pokrótce opowiedział co należałoby na działkach ulepszyć, a co zmodernizować.

W dyskusji głos zabrali również prezesi ogródków: Dorota Dobosz (prezes ogródków działkowych „Górnik” w Hucie Starej B) oraz Michał Konopka (prezes ogródków działkowych „Wrzos”, we Wrzosowej). Wymienili m.in. inwestycje jakie w ostatnich latach gmina poczyniła na terenie ogródków. Prezesi podkreślili, że współpraca działkowców z samorządem układa się bardzo dobrze (m.in. organizowanie wspólnych imprez, uczestnictwo w dożynkach czy wigiliach gminnych).

Wójt Krzysztof Ujma zadeklarował pomoc w rozwiązaniu problemów, na które napotykają działkowcy. Podkreślił, że ogródki działkowe pomagają mieszkańcom nie tylko zrelaksować się po ciężkim dniu czy tygodniu pracy, ale także pełnią nieocenioną rolę w integracji całego środowiska.

opr. an

fot. an

 
ogrodki1
ogrodki1
ogrodki1
ogrodki1
ogrodki1
ogrodki1Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).