Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Segregacja

29 kwietnia, 2021
Segregacja

odpadów to obowiązek.

smieci1

Informuję, że Gminy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa mają obowiązek osiągnąć wymagany poziom recyklingu, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996r., o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w przypadku, gdy nie zostanie to spełnione na Gminy nakłada się kary administracyjne, a w konsekwencji zapłacą za to mieszkańcy, na których nałożona zostanie opłata podwyższona zgodnie z uchwałą Rady Gminy Nr 156/XXI/20 z dnia 29 października 2020r., w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz opłaty podwyższonej.
           W związku z obowiązkiem przestrzegania przez nas wszystkich selektywnego zbierania odpadów komunalnych, apeluję do mieszkańców o stosowanie się do zasad prawidłowej segregacji.
Gmina stara się utrzymywać porządek organizując wywóz odpadów wielkogabarytowych, które często zalegają przy boksach śmietnikowych lecz bez współpracy Gminy i Mieszkańców nie uda się zachować należytego porządku.
           W dniu 28 kwietnia 2021r., przeprowadzono wizję stanu boksów śmietnikowych w zabudowie wielolokalowej. Stwierdzono, że stan czystości bardzo się poprawił w boksach i wokół nich panował porządek, a mieszkańcy zwracają uwagę na segregacje odpadów, czego dowodem są zamieszczone zdjęcia z jednym wyjątkiem kilku porzuconych odpadów obok miejsca do tego przeznaczonego.
Drogi Mieszkańcu nie zostawiaj odpadów przed boksem w środku znajdują się pojemniki  przeznaczone do ich umieszczenia. Takie działanie może zaszkodzić nam wszystkim.
Konsekwentne stosowanie się do zasad segregacji odpadów i dbanie o zachowanie porządku i czystości sprawi, że zabudowa wielolokalowa w naszej Gminie może stać się wzorem dla innych społeczności.
Jednocześnie nadmieniam, że jeśli ktoś nie zapoznał się jeszcze z treścią rozpropagowanej ulotki i zasadami prawidłowej segregacji proszę o poświęcenie chwili i przeczytanie poniższej informacji.
 
                               Liczę na Państwa zrozumienie i że razem poradzimy sobie z tym zadaniem.
 
                                                                                                                 Wójt Gminy Poczesna
                                                                                                                      Krzysztof Ujma
 

zamieściła: an

 
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1
smieci1Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).