Czwartek, 30 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda
Pokaż menu

SPORTOWA LIGA GIMNAZJÓW – MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

21 stycznia, 2016
Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Budynek Urzędu Gminy z 1921 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W dniu 14 i 15 grudnia 2015 roku w Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej odbyły się zawody sportowe w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców w ramach Gminnej Gimnazjady Sportowej o Puchar Wójty Gmina Poczesna. Uczestnikami rozgrywek były reprezentacje ze szkół z Poczesnej, z Huty Starej „B”, z Brzezin oraz z Wrzosowej.

Rywalizacja między zespołami zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców przebiegała w sportowej , gorącej atmosferze, pełnej zaangażowania ze strony wszystkich uczestników turnieju, zgodnie z zasadami gry PZPS i zasadą „ fair play”. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” , o końcowych wynikach decydowały wygrane mecze oraz ilość wygranych setów.

Organizator zawodów - Zespół Szkół we Wrzosowej - Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego, składa podziękowania zawodnikom za godne reprezentowanie swoich szkół, nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie uczniów i opiekę podczas rozgrywek, Dyrektorowi Gimnazjum w Poczesnej Panu Pawłowi Wiśniewskiemu oraz Koordynatorowi Sportowej Ligii Gimnazjów Pani Iwonie Skorupie za udostepnienie hali sportowej i pomoc w zorganizowaniu dwudniowego turnieju.

Specjalne podziękowania składamy Wójtowi Gminy Poczesna mgr Krzysztofowi Ujmie za ufundowanie dyplomów, medali oraz poczęstunek.

 

Wyniki końcowe Turnieju Piłki Siatkowej:

DZIEWCZĘTA

I miejsce – Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej

II miejsce – Gimnazjum im. J. Kochanowskiego we Wrzosowej

III miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hucie Starej B

IV miejsce – Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Brzezinach

CHŁOPCY

I miejsce – Gimnazjum im. J. Kochanowskiego we Wrzosowej

II miejsce – Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Poczesnej

III miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hucie Starej B

IV miejsce – Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Brzezinach

 

 

 

Aleksandra Przygódzka

nauczyciel ZS we Wrzosowej

 

 

 

Źródło: http://poczesna.pl/./sportowa-liga-gimnazjow-mikolajkowy-turniej-pilki,news-1572
Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).