Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Spotkanie

29 listopada, 2023
Spotkanie

z pisarzem i podróżnikiem.

afryka
28 listopada 2023 roku, w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu Gminy Poczesna.
O afrykańskiej przyrodzie i nie tylko opowiadał Robert Gondek - podróżnik, fotograf przyrody i miłośnik Afryki. Afryka to ogromny, tajemniczy i ciekawy kontynent.
Robert Gondek to autor ponad 1000 pokazów podróżniczych dla dzieci i dla dorosłych. Zwiedził 22 kraje. Członek Akademii Odkrywcy im. Tony Halika oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. Nagradzany przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor książki/albumu fotograficznego pod tytułem "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", a także ebooka podróżniczego "Poradnik przed podróżą do Afryki - Tanzania, Kenia". Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili. A prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.
Robert Gondek, Iwona Skorupa
fot. Iwona Skorupa, Beata Kaszyca, Robert Gondek,

zam. an

 
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afryka
afrykaGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).