Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Spotkanie

26 kwietnia, 2024
Spotkanie

26 kwietnia 2024 roku, w Gminnym Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbyło się spotkanie słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Poczesnej.

trzeci
Pielęgnacja drzew i krzewów , to główny temat kolejnego spotkania, którego wykładowcą był pasjonat ochrony przyrody, edukator młodzieży - Pan Michał Szczepanik. Drzewa i krzewy odgrywają kluczową rolę w ochronie naszego środowiska i mają wiele korzyści, zarówno ekologicznych, jak i praktycznych. Dzięki nim można ograniczyć wpływ wiatru, zapobiec rozprzestrzenianiu się odorów, a także poprawić plony. Wykorzystanie ich owoców w przetwórstwie spożywczym to również świetny sposób na zyskanie wartościowych produktów. Pan Michał Szczepanik jako edukator młodzieży na pewno przekazał cenną wiedzę i zachęcił uczestników do dbania o przyrodę. Dziękuję za podzielenie się informacjami o tym spotkaniu.
Beata Kaszyca
fot. Beata Kaszyca

zam. an

 
trzeci
trzeci
trzeci
trzeci
trzeci
trzeci
trzeci
trzeci
trzeci
trzeciGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).