Środa, 31 maja 2023r. | Imieniny: Anieli, Petroneli
Pokaż menu

Spotkanie

02 maja, 2023
Spotkanie

z dr hab. EWĄ GŁOWNIAK.

glowniak
30 kwietnia 2023r odbyło się spotkanie z dr hab. Ewą Głowniak, paleontologiem zajmującą się stanowiskiem dydaktycznym, jaką jest wychodnia skalna na wrzosowskiej kamionce "Sachty". Pani dr hab. Ewa Głowniak, corocznie odwiedza to stanowisko ze swoimi studentami i odgruzowuje je po pseudonaukowcach i poszukiwaczach skarbów amonitowych notorycznie niszczących jej ciężką pracę.
Celem spotkania było omówienie możliwości chronienia tej słynnej już w Europie wychodni skalnej oraz jej niemniej cennego przyrodniczo otoczenia przed nieproszonymi gośćmi, którzy dewastują to miejsce, zamiast czerpać z niego wiedzę o skamieniałościach jurajskich tu występujących. Pani dr hab. Ewa Głowniak odwiedziła też w naszym towarzystwie tj. Wójta Gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmy i moim - Prezesa Stowarzyszenia Eko Poczesna inne ciekawe geologicznie miejsce, jakim jest Glinianka w Korwinowie.
Być może to spotkanie spowoduje w przyszłości chronienie naszych cennych zasobów dla celów naukowych i sozologicznych.
...cudze chwalicie, swego nie znacie...
Marek Morzyk

zam. an

 
glowniak
glowniak
glowniak
glowniak
glowniak
glowniak
glowniak
glowniak
glowniak
glowniakGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).