Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Statuetki Starosty – przyznane

22 lutego, 2016
Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Hałda Kopalni Sczekaczka - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W sobotę 20 lutego, w sali częstochowskiej Filharmonii odbyła się uroczystość wręczenia Statuetek Starosty Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu”.

statuetki2015statuetki2015

Zgodnie z regulaminem zostały nimi nagrodzone osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się dla rozwoju i promocji powiatu w takich dziedzinach jak: oświata, kultura, sport i rekreacja, samorządność, przedsiębiorczość, zdrowie i opieka społeczna oraz inne szczególne osiągnięcia.

Na sobotnich uroczystościach obecny był również Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma. Dla przypomnienia, laureat Statuetki 2014 - w dziedzinie „Samorządność”.

W tym roku, jedna ze statuetek została przyznana Lothar Wölfle – Staroście Powiatu Bodeńskiego (laureat od 1994 do 2007 roku był burmistrzem miasta Trossingen, a od maja 2007 roku jest starostą powiatu Jezioro Bodeńskie. W roku 1999 powiat częstochowski podpisał „Porozumienie” z powiatem bodeńskim w Niemczech, które obejmuje: pomoc społeczną, edukację, ochronę środowiska, ochronę i zwalczenie skutków klęsk żywiołowych oraz rejestrację pojazdów. Współpraca przyniosła wiele korzyści. W ciągu 16 lat od podpisania porozumienia doszło do około 100 oficjalnych spotkań. Starosta Lothar Wölfle, wniósł cenny wkład w rozwój współpracy między powiatem bodeńskim, a powiatem częstochowskim i przyczynił się do obopólnych korzyści płynących z partnerstwa).

Kilka lat temu niemiecka delegacja odwiedziła Poczesną. Gości zachwyciła m.in. Hala Sportowa.

Krzysztof Ujma serdecznie pogratulował Lothar Wölfle Statuetki. Panowie wspólnie życzyli sobie m.in. owocnej współpracy.

opr. an -

- na podstawie materiałów ze Starostwa Powiatowego w Częstochowie

 

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).