Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Święty Mikołaju,

08 grudnia, 2023
Święty Mikołaju,

Święty Mikołaju....

zawodzie
Cóż to było za spotkanie. Dzieci z sołectwa Zawodzie i Kolonia Borek bawiły świetnie, tak jak ich rodzice i dziadkowie. Spektakl w wykonaniu Teatrzyku Skrzat rozbawił wszystkich. Po przedstawieniu o ,,Krysi Kaprysi,, do LCA w Zawodziu zawitał Mikołaj. Przyszedł od strony lasu, zapukał do drzwi, a później to już była sama radość - Mikołaj rozdawał prezenty. Elfy dwoiły się i troiły pomagając Mikołajowi, ale nie tylko elfy były zaangażowane. Nie jest tajemnicą, że Mikołaj otrzymał duże dofinansowanie z Urzędu Gminy i w tym miejscu należy podziękować wójtowi gminy Poczesna Krzysztofowi Ujma oraz sekretarz gminy Renacie Smędzik za pomoc. Jak zawsze wsparły finansowo Mikołaja, lokalne firmy - PIO-MAR sp.j. B.S.N.M. Łukasiewicz, P.H.U.EjBi Eulalia Błaszak-Delikatesy Mięsne, Piachy Cafe- Beata Błaszak, Studio Druku i Reklamy BAKA a także radny Mateusz Kołodziej, sołtys Anna Rak i organizacje: Stowarzyszenie Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie- które sfinansowało spektakl oraz KGW Zawodzie . Podziękowania należą się Kasi Kołodziej i Kasi Grzesik, które wspólnie z Mikołajem wybierały prezenty oraz Sylwii Górskiej, Gosi Wachowicz, Wioli Caban a także Ewie Śpiewanek i Michałowi Orzechowskiemu za żywą choinkę. Całą atmosferę imprezy na pewno oddadzą zdjęcia.
Tekst E. Błaszak, fot. E. Błaszak, K. Ujma, G. Wachowicz, K.i Ł. Grzesik,M Kołodziej.

zam. an

 
zawodzie
zawodzie
zawodzie
zawodzie
zawodzie
zawodzie
zawodzie
zawodzie
zawodzie
zawodzie
zawodzie
zawodzie
zawodzie
zawodzieGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).