Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

Szanowni Bibliotekarze,

07 maja, 2021
Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Dwór Augusta Kotlińskiego z 1932 r. - Waraciła / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Wasza praca to nie tylko zawód, to powołanie i misja.


Kto czyta - żyje wielokrotnie,
 kto zaś z książkami obcować nie chce,
 na jeden żywot jest skazany.
 /Józef Czechowicz/
 

To Państwo kształtujecie gusta,
spojrzenie na świat, wrażliwość, postawy swoich Czytelników.
Nie raz musicie zachować się jak psycholog, szczególnie w tych sytuacjach, kiedy Czytelnik oczekuje książki, której lektura pomoże mu z uporaniem się ze smutkiem z szarością dnia codziennego.
O tym jak Państwa praca jest ważna i potrzebna, mówi fakt, że pierwsze informacje o Waszym zawodzie pochodzą jeszcze ze starożytności. Minęły wieki, a Państwo jesteście nadal potrzebni i niezastąpieni.
I tak będzie przez kolejne stulecia.
Z okazji przypadającego na 8 maja, Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia - zdrowia, szczęścia, pomyślności.
Sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
 Życzymy spełnienie wszystkich marzeń,
szczególnie tych najbardziej skrywanych.
 

 
Iwona Choła                                                                                      Krzysztof Ujma
Przewodnicząca Rady Gminy Poczesna                                           Wójt Gminy Poczesna

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).