Środa, 8 lutego 2023r. | Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Pokaż menu

Szczepienia przeciwko koronawirusowi,

01 kwietnia, 2021
Szczepienia przeciwko koronawirusowi,

na terenie Gminy Poczesna odbywają się według harmonogramu.

punkt

Od ponad roku cały świat walczy z koronawirusem. Najskuteczniejszą bronią w walce z tym śmiertelnie groźnym patogenem są szczepienia. Nawet jeśli nie zabezpieczą w 100 procentach przed zakażeniem, to sprawią, że przebieg choroby będzie łagodniejszy.
Gmina Poczesna również przystąpiła do Narodowego Programu Szczepień. W Ośrodku Zdrowia w Poczesnej, przy ul. Szkolnej 3, został zorganizowany Punkt Szczepień przeciwko COVID-19. Powołany został też koordynator szczepień, który udziela informacji pod numerem telefonu 690 226 767.
W ramach Narodowego Programu Szczepień, pierwsze podanie uodparniającej dawki w Punkcie w Poczesnej, miało miejsce już 26 stycznia 2021 roku. Przez blisko dwa miesiące, bo do 25 marca 2021 roku, szczepiono tylko szczepionką Pfizer pacjentów 80+ i 70+, a 30 marca 2021 roku - po raz pierwszy zaszczepiono 20 pacjentów szczepionką Astra Zeneca. Jak informuje koordynator szczepień, jak na razie żaden z zaszczepionych w punkcie w Poczesnej pacjent, nie zgłosił NOP, czyli Niepożądanego Odczynu Poszczepiennego
Do 31 marca zostało wykonanych 470 szczepień, w tym 30 szczepień w styczniu, 180 szczepień w lutym, 260 szczepień w marcu. W sumie zaszczepiono 290 osób.  Po pierwszej dawce szczepionki jest 290 pacjentów. Po dwóch - 180 osób.
Osoby starsze (70+), które mają kłopoty z dotarciem do Punktu Szczepień mogą skorzystać z pomocy Urzędu Gminy, który pomaga w zorganizowaniu transportu.

Aneta Nawrot; fot. D. Woźniakowska
 

zam. an

 Gmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).