Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Turniej Piłki Nożnej

25 października, 2021
Turniej Piłki Nożnej

Pod honorowym patronatem Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymona Giżyńskiego i Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy w sobotę 23 października w hali sportowej w Poczesnej odbył się OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI 103 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

mecz

Organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, a współorganizatorami Gmina Poczesna, Szkoła Podstawowa w Poczesnej i Kluby Sportowe: „Olimpia” Huta Stara B, „Victoria” Poczesna i „Grom” Poczesna, a imprezę wsparło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Po przyjeździe drużyn, zapisach i losowaniu zawody rozpoczęły się o godz. 9.00, a oficjalna uroczystość otwarcia zawodów miała miejsce o godz. 11.30 i z  podniosłą oprawę. Prowadzący uroczystość Prezes KSS RP w W-wie Jerzy Drynda przekazał słowa pozdrowienia od Wiceministra RiRW Szymona Giżyńskiego, który z racji pełnienia obowiązków służbowych nie mógł uczestniczyć w otwarciu zawodów. W dalszej części powitał Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmę, Proboszcza Parafii Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej ks. Prałata Jarosława Srokę, Sekretarza Gminy Renatę Smędzik, Sekretarz Generalną KSS RP w Warszawie Justynę Majorek, Wiceprezesa KSS RP w Warszawie Pawła Wiśniewskiego i wszystkich obecnych Członków Zarządów KS „Olimpia” Huta Stara B, PKS „Victoria” Poczesna i GKS „Grom” Poczesna. Następnie odśpiewano  Hymn Polski. W dalszej kolejności dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej odczytały krótki rys historyczny przeplatany wierszami dotyczący Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości, który już niedługo będzie obchodzony. Następnie po  słowach  prowadzącego  „Chwała Bohaterom Polski” wszyscy odpowiedzieli głośnym okrzykiem „Chwała, Chwała, Chwała” oraz odśpiewano  Rotę. Miało to duży wymiar patriotyczny i podniosły charakter uroczystości. Potem głos zabrał ks. Prałat Jarosław Sroka i Wójta Gminy Poczesna Krzysztof Ujma, którzy otwierając oficjalnie zawody życzyli wszystkim sportowej rywalizacji i gry fair play.
          W czasie zawodów w stołówce szkolnej dla uczestników i trenerów  można było poczęstować się ;  popcorn, cukrową watą, kanapkami, czy napić się świeżo wyciskanego soku z jabłek, kawy lub herbaty. Opiekę medyczną sprawowała Pani Doktor, która na szczęście nie miała dużo pracy, gdyż dzieci grały fair play i z szacunkiem do drugiego.
Pomimo, że dwie drużyny (jedna z Krakowa, druga z Wielunia) ze względów niezależnych od nich nie mogły dotrzeć,  w turnieju wzięło udział 8 drużyn po 10 zawodników z roczników 2012 i młodszych z województwa śląskiego i łódzkiego. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach po cztery drużyny. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny, które utworzyły dwa półfinały. Następnie odbył się mecz o 3 miejsce i finał o 1 miejsce.
Najlepsze trzy drużyny otrzymały puchary. Dodatkowo z każdej drużyny trenerzy  typowali najlepszych zawodników, którzy także  otrzymali puchary. Uhonorowano najlepszego bramkarza, najmłodszego zawodnika, najlepszego obrońcę, najlepszego skrzydłowego, najlepszego rozgrywającego, zawodnika fair play turnieju.
Po ostatnim gwizdku sędziego w turnieju okazało się, że sześciu zawodników miało taką samą ilość strzelonych bramek po cztery i byli to: Kacper Makuch z „Sarmacji” Będzin, Aleksander Gonera z WKS Wieluń, Oliwier Miarka z „Victorii” Częstochowa, Franciszek Palutek z Ajaksu Częstochowa i Julian Minkina z SP Poczesna. Organizatorzy zadecydowali, że „Króla Strzelców” turnieju rozstrzygnie seria 3 rzutów karnych. Każdy zawodnik wylosował sobie bramkarza, który bronił jego trzy rzuty karne. Taka sytuacja miała miejsce w naszej hali sportowej po raz pierwszy. Najlepiej sobie poradził Julian Minkina i to on został najlepszym strzelcem turnieju.
Planowane zakończenie zawodów miało odbyć się o godz. ok. 15.00, turniej zakończył się ponad godzinę wcześniej. Uroczystej dekoracji indywidualnych i drużynowych miał dokonać Wiceminister RiRW Szymon Giżyński, który bardzo chciał być obecny, jednak z powyższych względów nie mógł. Godnie został zastąpiony przez  księdza Jarosława Srokę i Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmę, którzy wręczyli wszystkie trofea najlepszym drużynom i najlepszym zawodnikom OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI 103 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Wszyscy zapowiedzieli udział w podobnych zawodach w przyszłym roku.  Wyniki turnieju poniżej:
KOLEJKA NR 1
OLIMPIA HS B I : SP POCZESNA – 0:2
Bramki: J. Minkina, P. Rycharski
AJAKS        CZ-WA       : WKS WIELUŃ – 1:0
Bramki: F. Palutek
SARMACJA BĘDZIN: SP49 CZ-WA – 1:0
Bramki: M. Wróbel
OLIMPIA HS B II : VICTORIA CZ-WA – 0:7
Bramki: O. Miarka x 2, D. Piętak, G. Rybczyński, J. Stefański, D. Stanowski, D. Pluta
KOLEJKA NR 2
OLIMPIA HS B I : AJAKS CZ-WA – 0:3
Bramki: A. Palutek, O. Jesiołowski, A. Rak
SP POCZESNA : WKS WIELUŃ – 3:1
Bramki: K. Oziembłowski, J. Minkina, J. Pietryka, I. Szydłowski
SARMACJA BĘDZIN : OLIMPIA HS B II – 9:0
Bramki: K. Makuch x 4, K. Biernat x 3, M. Wróbel, B. Dymek
SP 49 CZ-WA : VICTORIA CZ-WA – 1:4
Bramki: D. Piętak, O. Miarka, K. Lis , samobójcza , J. Stefański
KOLEJKA NR 3
OLIMPIA HS B I : WKS WIELUŃ – 0:7
Bramki:  A. Gonera  x 4, I. Szydłowski x 2, C. Makos
SP POCZESNA : AJAKS CZ-WA – 2:1
Bramki: F. Palutek, J. Pietryka, J. Minikina
SARMACJA BĘDZIN : VICTORIA CZ-WA – 0:0
Bramki: -
SP 49 CZ-WA : OLIMPIA HS B II – 1:0
Bramki: samobójcza
PÓŁFINAŁY:
A1-B2 SP POCZESNA : SARMANCJA BĘDZIN – 1:0
Bramki: J. Pietryka
A2-B1 AJAKS CZ-WA : VICTORIA CZ-WA – 1:0
Bramki: F. Palutek
MECZ O # MIEJSCE:
VICTORIA CZ-WA : SARMACJA BĘDZIN – 1:1  (karne 2:0)
Bramki: O. Miarka, B. Dymek / karne
FINAŁ:
AJAKS CZ-WA : SP POCZESNA  – 1:2
Bramki J. Minkina, J. Pietryka.
 
 
Paweł Wiśniewski; fot. Renata Smędzik

zam. an

 
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
mecz
meczGmina Poczesna
Gmina Poczesna leży na północnej części Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej oraz na terenie chronionej zlewni rzeki Warty. Środowisko geograficzne jest dość jednolite dla całego obszaru. Wyjątek stanowią Wzgórza Wrzosowskie - 304 m n.p.m., leżące na krawędzi Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).